Suspension Kit for Hi-Pro Shop Light - 3.26 Feet Long
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-959 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-959_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Prop 65 | Lead |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.9722 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923651868 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 11.8" |
| Case Width | 5.5" |
| Case Height | 5.9" |
| Case Weight | 13.42 |
| Case Cubic Ft. | 0.2216 |
| Catalog Description | Suspension Kit for Hi-Pro Shop Light - 3.26 Feet Long |
| Description | HI-PRO SHOP LT SUSPENSION KIT |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-959.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 12 |
| Each Width In. | 10 |
| Each Height In. | 14 |
| Each Weight Lb. | 0.05 |
| For Use With | 65-960 |
| For Use With | 65-961 |
| For Use With | 65-962 |
| For Use With | 65-963 |
| For Use With | 65-964 |
| For Use With | 65-965 |
| For Use With | 65-970 |
| For Use With | 65-971 |
| For Use With | 65-972 |
| For Use With | 65-973 |
| For Use With | 65-974 |
| For Use With | 65-975 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Suspension Kit for Hi-Pro Shop Light 3.26 Feet Long |