Daylight Sensor for use with Hi-Pro 360 Lamps
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-956 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/80-956_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8543.70.4500 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Cambodia |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | 15 |
| Material | Plastic / Metal |
| Finish | White |
| Diameter | 1.69" |
| Dimensions | L: 1.75" x DIA: 1.69" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0034 |
| Pack Type | Box |
| Inner UPC | 20045923809563 |
| Inner Quantity | 20 |
| Inner Length | 9.65" |
| Inner Width | 7.87" |
| Inner Height | 2.56" |
| Inner Weight | 1.37 |
| Inner Cubic Ft. | 0.1125 |
| Case UPC | 10045923809566 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 13.58" |
| Case Width | 10.24" |
| Case Height | 8.46" |
| Case Weight | 6.83 |
| Case Cubic Ft. | 0.6808 |
| Catalog Description | Daylight Sensor for use with Hi-Pro 360 Lamps |
| Description | HI-PRO PHOTOCELL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-956.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 1.81 |
| Each Width In. | 1.81 |
| Each Height In. | 1.81 |
| Each Weight Lb. | 0.07 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Voltage Text | AC Only |
| For Use With | S13120 |
| For Use With | S13121 |
| For Use With | S13122 |
| For Use With | S13140 |
| For Use With | S13141 |
| For Use With | S13142 |
| For Use With | S13143 |
| For Use With | S13144 |
| For Use With | S13145 |
| For Use With | S23162 |
| For Use With | S23163 |
| For Use With | S23164 |
| For Use With | S23165 |
| For Use With | S23166 |
| For Use With | S23167 |
| For Use With | S23168 |
| For Use With | S28931 |
| For Use With | S28932 |
| For Use With | S28937 |
| For Use With | S28938 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Daylight Sensor for Hi-Pro 360 Lamps |