Hi-Pro Shop Light Yoke Mount - Black Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-957 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-957_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Prop 65 | Lead |
| Finish | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.4074 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923651806 |
| Case Quantity | 20 |
| Case Length | 18.9" |
| Case Width | 8.7" |
| Case Height | 13" |
| Case Weight | 16.72 |
| Case Cubic Ft. | 1.237 |
| Catalog Description | Hi-Pro Shop Light Yoke Mount - Black Finish |
| Description | HI-PRO SHOP LIGHT YOKE MOUNT |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-957.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 11 |
| Each Width In. | 8 |
| Each Height In. | 8 |
| Each Weight Lb. | 0.69 |
| For Use With | 65-960 |
| For Use With | 65-961 |
| For Use With | 65-962 |
| For Use With | 65-963 |
| For Use With | 65-964 |
| For Use With | 65-965 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Hi-Pro Shop Light Yoke Mount Black |