Protective Cage - Steel - Chrome Finish - Semi-Cutoff
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-819 |
| Drawing | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-819_Dimensional_Drawing.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Steel |
| Finish | Chrome |
| Dimensions | L: 11.19" x W: 7.39" x H: 1.67" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0799 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923626910 |
| Case Quantity | 20 |
| Case Length | 25.59" |
| Case Width | 17.99" |
| Case Height | 11.02" |
| Case Weight | 9.72 |
| Case Cubic Ft. | 2.9359 |
| Catalog Description | Protective Cage - Steel - Chrome Finish - Semi-Cutoff |
| Description | PROTECTIVE CAGE STEEL/CHROME |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-819.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 11.19 |
| Each Width In. | 7.39 |
| Each Height In. | 1.67 |
| Each Weight Lb. | 0.49 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-760 |
| For Use With | 65-761 |
| For Use With | 65-762 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Protective Cage Steel Chrome Finish |