Yoke Mount for Large Tempered Glass Flood Light - Bronze Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-548 |
| Drawing | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-548_Dimensional_Drawing.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Die-Cast Aluminum |
| Finish | Bronze |
| Dimensions | L: 11.77" x W: 1.26" x H: 7.17" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0615 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923659307 |
| Case Quantity | 22 |
| Case Length | 15.67" |
| Case Width | 11.1" |
| Case Height | 12.8" |
| Case Weight | 24.11 |
| Case Cubic Ft. | 1.2884 |
| Catalog Description | Yoke Mount for Large Tempered Glass Flood Light - Bronze Finish |
| Description | YOKE MNT LG TEMPERED GL FLOODS |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-548.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 11.77 |
| Each Width In. | 1.26 |
| Each Height In. | 7.17 |
| Each Weight Lb. | 0.48 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-543 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Yoke Mount for Large Tempered Glass Flood Light Bronze Finish |