Yoke Mount for 150 Watt Flood Light - Bronze Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-606 |
| Drawing | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-606_Dimensional_Drawing_with_150W_Flood_Fixture.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Indoor Outdoor | Outdoor |
| Material | Steel |
| Finish | Bronze |
| Dimensions | L: 8.98" x W: 6.50" x H: 2.13" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0719 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923666206 |
| Case Quantity | 10 |
| Case Length | 11.61" |
| Case Width | 16.73" |
| Case Height | 15.24" |
| Case Weight | 16.21 |
| Case Cubic Ft. | 1.713 |
| Catalog Description | Yoke Mount for 150 Watt Flood Light - Bronze Finish |
| Description | YOKE MOUNT FOR 150W FLOOD LGT |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-606.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 8.98 |
| Each Width In. | 6.5 |
| Each Height In. | 2.13 |
| Each Weight Lb. | 1.65 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-619 |
| For Use With | 65-619R1 |
| For Use With | 65-620 |
| For Use With | 65-620R1 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Yoke Mount for 150W Flood Light Bronze Finish |