Yoke Mount for Medium Tempered Glass Flood Light - Bronze Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-547 |
| Drawing | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-547_Dimensional_Drawing.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Die-Cast Aluminum |
| Finish | Bronze |
| Dimensions | L: 9.84" x W: 1" x H: 5.91" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0337 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923658409 |
| Case Quantity | 34 |
| Case Length | 13.15" |
| Case Width | 12.28" |
| Case Height | 10.83" |
| Case Weight | 23.1 |
| Case Cubic Ft. | 1.0121 |
| Catalog Description | Yoke Mount for Medium Tempered Glass Flood Light - Bronze Finish |
| Description | YOKE MNT MD TEMPERED GL FLOODS |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-547.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 9.84 |
| Each Width In. | 1 |
| Each Height In. | 5.91 |
| Each Weight Lb. | 0.29 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-542 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Yoke Mount Med. Glass Flood Light Bronze |