Yoke Mount for Small Tempered Glass Flood Light - Bronze Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-546 |
| Drawing | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-546_Dimensional_Drawing.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Die-Cast Aluminum |
| Finish | Bronze |
| Dimensions | L: 7.48" x W: 0.79" x H: 4.72" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0161 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923658300 |
| Case Quantity | 34 |
| Case Length | 10.79" |
| Case Width | 10.51" |
| Case Height | 8.46" |
| Case Weight | 14.21 |
| Case Cubic Ft. | 0.5552 |
| Catalog Description | Yoke Mount for Small Tempered Glass Flood Light - Bronze Finish |
| Description | YOKE MNT SM TEMPERED GL FLOOD |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-546.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 7.48 |
| Each Width In. | 0.79 |
| Each Height In. | 4.72 |
| Each Weight Lb. | 0.18 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-541 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Yoke Mount Small Flood Light Bronze Finish |