14 Inch Square Glass Lamp Shade - White Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-375 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| Material | Glass |
| Finish | White |
| Shade Shape | Square |
| Dimensions | L: 14" x W: 14" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923503754 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 14.25" |
| Case Width | 14" |
| Case Height | 6.5" |
| Case Weight | 22 |
| Case Cubic Ft. | 0.7504 |
| Catalog Description | 14 Inch Square Glass Lamp Shade - White Finish |
| Description | 14" SQUARE WHITE |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-375.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 1.84 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 14" Square Glass Lamp Shade White |