13 in. - Round Glass Lamp Shade - White - Grape Pattern
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-194 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| Material | Glass |
| Finish | White / Gray |
| Shade Shape | Round |
| Decorative Design | Grape Pattern |
| Diameter | 13" |
| Dimensions | L: 13" x W: 13" x H: 1.62" x DIA: 13" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923501941 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 14.5" |
| Case Width | 6.75" |
| Case Height | 14.5" |
| Case Weight | 6.09 |
| Case Cubic Ft. | 0.8213 |
| Catalog Description | 13 in. - Round Glass Lamp Shade - White - Grape Pattern |
| Description | 13" WHT/GREY RD |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-194.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 6 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 13" Round Glass Lamp Shade White |