Mason Jar Glass Lamp Shade - Frosted White - Diameter 3-3/4 inch - Fitter 3-1/4 inch - Height 4-1/2 inch
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-382 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Glass |
| Finish | Frost |
| Shade Shape | Porch Globe |
| Fitter | 3-1/4" |
| Diameter | 3.75" |
| Dimensions | L: 3.75" x W: 3.75" x H: 4.50" x DIA: 3.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Case UPC | 10045923503822 |
| Case Length | 11" |
| Case Width | 15.5" |
| Case Height | 14.25" |
| Case Weight | 10 |
| Case Cubic Ft. | 1.406 |
| Catalog Description | Mason Jar Glass Lamp Shade - Frosted White - Diameter 3-3/4 inch - Fitter 3-1/4 inch - Height 4-1/2 inch |
| Description | 4.5 X 3.25 FROSTED MASON JAR |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-382.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Mason Jar Glass Lamp Shade Frosted White |