12 Inch Square Glass Lamp Shade - White Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-374 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| Material | Glass |
| Finish | White |
| Shade Shape | Square |
| Dimensions | L: 12" x W: 12" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923503747 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 14" |
| Case Width | 5.25" |
| Case Height | 14" |
| Case Weight | 6.09 |
| Case Cubic Ft. | 0.5955 |
| Catalog Description | 12 Inch Square Glass Lamp Shade - White Finish |
| Description | 12" WHITE SQUARE |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-374.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 6 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 12" Square Glass Lamp Shade White |