Pineapple Glass Shade - Height 6.00 inch - Fitter 3-1/4 inch - Diameter 5-1/2 inch
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-112 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| Material | Glass |
| Finish | Clear Pineapple |
| Shade Shape | Pineapple Glass |
| Fitter | 3-1/4" |
| Diameter | 5.5" |
| Dimensions | L: 5.50" x W: 5.50" x H: 6" x DIA: 5.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.2767 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923501125 |
| Case Quantity | 6 |
| Case Length | 16" |
| Case Width | 9.5" |
| Case Height | 23.75" |
| Case Weight | 5.75 |
| Case Cubic Ft. | 2.0891 |
| Catalog Description | Pineapple Glass Shade - Height 6.00 inch - Fitter 3-1/4 inch - Diameter 5-1/2 inch |
| Description | 6X3 1/4 PINEAPPLE GLASS |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-112.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 7.5 |
| Each Width In. | 8.5 |
| Each Height In. | 7.5 |
| Each Weight Lb. | 2.16 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Pineapple Glass Shade Height 6.00" Fitter 3-1/4" Dm |