Clear Porch Glass Shade - Diameter 3-3/4 inch - Height 4-1/2 inch - Fitter 3-1/4 inch
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-114 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| Material | Glass |
| Finish | Clear |
| Shade Shape | Porch Globe |
| Fitter | 3-1/4" |
| Diameter | 3.75" |
| Dimensions | L: 3.75" x W: 3.75" x H: 4.50" x DIA: 3.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923501149 |
| Case Quantity | 24 |
| Case Length | 12.75" |
| Case Width | 16.5" |
| Case Height | 11.13" |
| Case Weight | 16 |
| Case Cubic Ft. | 1.355 |
| Catalog Description | Clear Porch Glass Shade - Diameter 3-3/4 inch - Height 4-1/2 inch - Fitter 3-1/4 inch |
| Description | 4.5 X3 1/4 CLEAR PORCH GLASS |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-114.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.635 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Clear Porch Glass Shade 3-3/4" D 4-1/2" H |