Sprayed Glossy White Ball Shade - Diameter 6 inch - Fitter 3-1/4 inch
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-143 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| Material | Glass Bowl |
| Finish | Sprayed Glossy White |
| Shade Shape | Ball |
| Fitter | 3-1/4" |
| Diameter | 6" |
| Dimensions | L: 6" x W: 6" x H: 6" x DIA: 6" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.1469 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923501439 |
| Case Quantity | 6 |
| Case Length | 7" |
| Case Width | 14.5" |
| Case Height | 20" |
| Case Weight | 2.62 |
| Case Cubic Ft. | 1.1748 |
| Catalog Description | Sprayed Glossy White Ball Shade - Diameter 6 inch - Fitter 3-1/4 inch |
| Description | 6 X 3 1/4 WHITE BALL |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-143.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 6.25 |
| Each Width In. | 6.5 |
| Each Height In. | 6.25 |
| Each Weight Lb. | 1.32 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Sprayed Glossy White Ball Shade D 6" Fitter 3-1/4 |