E26 SOCKET ADAPTOR FOR RECESS
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S9001 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Wire Cord Length | 7.13" |
| Wire Color | Black / White |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | L: 9.50" x W: 1.25" x H: 1.25" x DIA: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0056 |
| Pack Type | Box |
| Case UPC | 10045923090018 |
| Case Quantity | 50 |
| Catalog Description | E26 SOCKET ADAPTOR FOR RECESS |
| Description | E26 SOCKET ADAPTOR FOR RECESS |
| Wire Length | 7.13" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | S9001.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 2.08 |
| Each Width In. | 2.08 |
| Each Height In. | 2.25 |
| Each Weight Lb. | 0.05 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | S14002 |
| For Use With | S14003 |
| For Use With | S14006 |
| For Use With | S14007 |
| For Use With | S14010 |
| For Use With | S14011 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | E26 Socket Adapter For Recessed Down Light |