European E12 To Intermediate E14 - E17 Extender - 1/2 in. Overall Extension - 75W - 120V - 2-Card
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S70-218 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 75 |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 2 |
| Inner UPC | 20045923702185 |
| Inner Quantity | 6 |
| Case UPC | 10045923702188 |
| Case Length | 14.5" |
| Case Width | 11.63" |
| Case Height | 10.5" |
| Case Weight | 5 |
| Case Cubic Ft. | 1.0247 |
| Catalog Description | European E12 To Intermediate E14 - E17 Extender - 1/2 in. Overall Extension - 75W - 120V - 2-Card |
| Description | FRENCH TO INTER EXTENDER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Euro E12 To Int. E14 E17 Extender 75W |