European E14 To Candelabra E12 Reducer - 75W - 120V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=92-401 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 75 |
| Finish | Gold |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923924016 |
| Case Quantity | 5000 |
| Case Length | 14.75" |
| Case Width | 12.25" |
| Case Height | 12" |
| Case Weight | 35 |
| Case Cubic Ft. | 1.2548 |
| Catalog Description | European E14 To Candelabra E12 Reducer - 75W - 120V |
| Description | FRENCH TO CANDLE REDUCER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 92-401.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.008 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | European E14 To Candelabra E12 Reducer 75W 120V |