European E14 To Candelabra E12 Reducer - 75W - 120V - 2-Card
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S70-217 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 75 |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 2 |
| Inner UPC | 20045923702178 |
| Inner Quantity | 6 |
| Case UPC | 10045923702171 |
| Case Quantity | 72 |
| Case Length | 14.75" |
| Case Width | 11.75" |
| Case Height | 10.5" |
| Case Weight | 4 |
| Case Cubic Ft. | 1.0531 |
| Catalog Description | European E14 To Candelabra E12 Reducer - 75W - 120V - 2-Card |
| Description | FRENCH TO CANDELABRA REDUCER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | S70-217.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.033 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | European E14 To Candelabra E12 Reducer 75W 120V 2-Card |