Candelabra To Candelabra E12 - E12 Extender - 5/8" Overall Extension - 75W - 120V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=92-408 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 75 |
| Extension | 0.63" |
| Dimensions | E: 0.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923924085 |
| Case Quantity | 2000 |
| Case Length | 18" |
| Case Width | 9" |
| Case Height | 17.5" |
| Case Weight | 35.2 |
| Case Cubic Ft. | 1.6406 |
| Catalog Description | Candelabra To Candelabra E12 - E12 Extender - 5/8" Overall Extension - 75W - 120V |
| Description | CANDELABRA TO CANDELABRA |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 92-408.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.028 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Candelabra To Candelabra E12-E12 Extender 5/8" Extension 75W |