European E14 To Intermediate E17 Extender - 1/2'' Overall Extension - 75W - 120V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=92-407 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 75 |
| Extension | 0.5" |
| Dimensions | E: 0.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923924078 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 11.5" |
| Case Width | 11.5" |
| Case Height | 13" |
| Case Weight | 3 |
| Case Cubic Ft. | 0.9949 |
| Catalog Description | European E14 To Intermediate E17 Extender - 1/2'' Overall Extension - 75W - 120V |
| Description | FRENCH TO INT EXTENDER E14 TO |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 92-407.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.013 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | European E14 To Intermediate E17 Extender 1/2 Overall Extension |