Candelabra base to Medium base adapter - 2-Card
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S70-214 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0191 |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 2 |
| Inner UPC | 20045923702147 |
| Inner Quantity | 6 |
| Inner Length | 7" |
| Inner Width | 3.75" |
| Inner Height | 5" |
| Inner Weight | 0.06 |
| Inner Cubic Ft. | 0.076 |
| Case UPC | 10045923702140 |
| Case Quantity | 72 |
| Case Length | 19" |
| Case Width | 15.25" |
| Case Height | 8.25" |
| Case Weight | 1.55 |
| Case Cubic Ft. | 1.3834 |
| Catalog Description | Candelabra base to Medium base adapter - 2-Card |
| Description | E12 TO MED ADAPTER 2 PER CARD |
| UNSPSC | 26121536 |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 5.5 |
| Each Width In. | 4 |
| Each Height In. | 1.5 |
| Each Weight Lb. | 0.06 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Candelabra to Medium Adapter 2-Card |