Slide Table Top Lamp Dimmer - 300W-120V Rating - 8 Foot SPT-2 White Wire - White Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-5011 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.50.9065 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| CA Prop 65 | Diisononyl Phthalate (DINP) |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 300 |
| Finish | White |
| Wire Cord Length | 96" |
| Extension | 3.5" |
| Dimensions | L: 3.50" x W: 1.50" x H: 1" x E: 3.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Clamshell |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923950114 |
| Case Quantity | 24 |
| Case Length | 15.63" |
| Case Width | 15.88" |
| Case Height | 8.13" |
| Case Weight | 15 |
| Case Cubic Ft. | 1.1678 |
| Catalog Description | Slide Table Top Lamp Dimmer - 300W-120V Rating - 8 Foot SPT-2 White Wire - White Finish |
| Description | 8FT WHT 16/2 SPT-2 WHT SLIDE |
| Wire Length | 96" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 93-5011.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.635 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Slide Table Top Lamp Dimmer 300W-120V 8ft SPT-2 Whit |