Full Range Table Lamp Dimmer Switch Paper Housing 300W Dimmer
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1293 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.50.9065 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Finish | Not Specified |
| Wire Cord Length | 12" |
| Wire Color | Black |
| Extension | 0.63" |
| Dimensions | L: 0.63" x W: 1.25" x H: 2" x E: 0.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923812931 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 15.35" |
| Case Width | 10.24" |
| Case Height | 9.84" |
| Case Weight | 16.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.8951 |
| Catalog Description | Full Range Table Lamp Dimmer Switch Paper Housing 300W Dimmer |
| Description | 300W LINE DIMMER PAPER HOUSING |
| Wire Length | 12" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1293.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.07 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Table Lamp Dimmer Switch Paper Housing 300W |