Slide - Floor Lamp Dimmer - 500W-120V 4.3A Rating - White Finish - 7 Foot Length - SPT-2 White Wire
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1069 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.50.9050 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 500 |
| Finish | White |
| Wire Cord Length | 84" |
| Extension | 1.5" |
| Dimensions | L: 1.50" x W: 4.75" x H: 2.50" x E: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923910699 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Weight | 31 |
| Catalog Description | Slide - Floor Lamp Dimmer - 500W-120V 4.3A Rating - White Finish - 7 Foot Length - SPT-2 White Wire |
| Description | WHITE SLIDE HALOGEN DIMMER |
| Wire Length | 84" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1069.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.6 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Slide Floor Lamp Dimmer 500W-120V 4.3A 7ft SPT-2 White Whit |