Pulley Bulk Wire - 18/3 SVT 105C Pulley Cord - 250 Foot/Spool - Black
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-182 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 300 |
| Finish | Black |
| Wire Cord Length | 3000" |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.2224 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923931823 |
| Case Quantity | 4 |
| Case Length | 16.14" |
| Case Width | 16.14" |
| Case Height | 6.7" |
| Case Weight | 43.52 |
| Case Cubic Ft. | 1.01 |
| Catalog Description | Pulley Bulk Wire - 18/3 SVT 105C Pulley Cord - 250 Foot/Spool - Black |
| Description | 18/3 SVT BLACK PULLEY CORD |
| Wire Length | 3000" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 93-182.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 7.88 |
| Each Width In. | 7.88 |
| Each Height In. | 6.19 |
| Each Weight Lb. | 10.88086949 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Pulley Bulk Wire 18/3 SVT 105C 250 Foot Black |