Pulley Bulk Wire - 18/3 SVT 105C Pulley Cord - 250 Foot/Spool - Clear Silver
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-373 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wire Cord Length | 3000" |
| Wire Color | Clear Silver |
| Dimensions | L: 3,000" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 4 |
| Case Length | 16.14" |
| Case Width | 16.14" |
| Case Height | 7.87" |
| Case Weight | 44.53 |
| Case Cubic Ft. | 1.1864 |
| Catalog Description | Pulley Bulk Wire - 18/3 SVT 105C Pulley Cord - 250 Foot/Spool - Clear Silver |
| Description | 18/3 SVT CLEAR SILVER 105 DEG |
| Wire Length | 3000" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 93-373.jpg |
| Product Notes | Rated Volts 300V. Rated Temperature 105C |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 11.13440241 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Pulley Bulk Wire 18/3 SVT 105C 250 Foot Clear Silver |