Pulley Bulk Wire - 18/2 SVT 105C Pulley Cord - 250 Foot/Spool - Black
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-183 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Black |
| Wire Cord Length | 3000" |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.2088 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923931830 |
| Case Quantity | 4 |
| Case Length | 15.5" |
| Case Width | 15.5" |
| Case Height | 6.8" |
| Case Weight | 38.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.9454 |
| Catalog Description | Pulley Bulk Wire - 18/2 SVT 105C Pulley Cord - 250 Foot/Spool - Black |
| Description | 18/2 SVT BLACK PULLEY CORD |
| Wire Length | 3000" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 93-183.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 7.88 |
| Each Width In. | 7.88 |
| Each Height In. | 5.81 |
| Each Weight Lb. | 9.08 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Pulley Bulk Wire 18/2 SVT 105C Pulley Cord 250 Foot/Spool Black |