E26 To G9 Extender - White Finish - 1-1/8" Overall Extension - 500W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2161 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 500 |
| Finish | White |
| Extension | 1.13" |
| Dimensions | E: 1.12" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923821612 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 13.25" |
| Case Width | 14.25" |
| Case Height | 6.5" |
| Case Weight | 12 |
| Case Cubic Ft. | 0.7102 |
| Catalog Description | E26 To G9 Extender - White Finish - 1-1/8" Overall Extension - 500W - 250V |
| Description | MEDIUM BASE E26 TO G9 EXTENDER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2161.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.061 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | E26 To G9 Extender White Finish 1-1/8" Overall Extension 500W |