5" Neckless Ball Holder With Insert - White
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-650 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.19.6010 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Glass / Metal |
| Finish | White |
| Diameter | 7.13" |
| Dimensions | L: 5" x W: 5" x H: 0.75" x DIA: 7.13" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0221 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923906500 |
| Case Quantity | 40 |
| Case Length | 14" |
| Case Width | 14" |
| Case Height | 6" |
| Case Weight | 21.8 |
| Case Cubic Ft. | 0.6806 |
| Catalog Description | 5" Neckless Ball Holder With Insert - White |
| Description | 5" NECKLESS BALL HLDR/INSERT-W |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-650.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 7.13 |
| Each Width In. | 7.13 |
| Each Height In. | 0.75 |
| Each Weight Lb. | 0.51 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 5" Neckless Ball Holder with Insert White |