GU24 Fluorescent White Phenolic Receptacles with Screw Terminals
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2483 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 75 |
| Finish | White |
| Diameter | 4.5" |
| Dimensions | DIA: 4.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Case UPC | 10045923924832 |
| Case Quantity | 60 |
| Case Length | 10" |
| Case Width | 23.75" |
| Case Height | 15" |
| Case Weight | 24.5 |
| Case Cubic Ft. | 2.0616 |
| Catalog Description | GU24 Fluorescent White Phenolic Receptacles with Screw Terminals |
| Description | GU24 P.C. WHT PHENOLIC W/GCO |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2483.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | GU24 Fluorescent White Phenolic Receptacles |