Bulb Clip - 1/4-27 - 3-5/8" Height - 2-1/8" Diameter - Medium Base - Brass Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-940 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Brass Plated |
| Thread | 1/4-27 Thread |
| Diameter | 2.13" |
| Dimensions | L: 2.13" x W: 2.13" x H: 3.63" x DIA: 2.13" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923909409 |
| Case UPC | 10045923909402 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 18.11" |
| Case Height | 12.99" |
| Case Weight | 41.89 |
| Case Cubic Ft. | 2.4655 |
| Catalog Description | Bulb Clip - 1/4-27 - 3-5/8" Height - 2-1/8" Diameter - Medium Base - Brass Plated Finish |
| Description | WIRE SHADE CLIP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-940.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.042888049 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Bulb Clip 1/4-27 3-5/8" Height 2-1/8" D Medium Base |