Replacement For 2 Base Lamp Only Needs 2 Pieces Per Lamp
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-250 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Wattage | 35 |
| Material | Plastic |
| Dimensions | L: 2.25" x W: 1.19" x H: 1.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923902509 |
| Inner Quantity | 10 |
| Inner Length | 7.25" |
| Inner Width | 5.38" |
| Inner Height | 1.88" |
| Inner Weight | 0.64 |
| Inner Cubic Ft. | 0.0424 |
| Case UPC | 10045923902502 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 18.5" |
| Case Width | 15.13" |
| Case Height | 11" |
| Case Weight | 30 |
| Case Cubic Ft. | 1.7818 |
| Catalog Description | Replacement For 2 Base Lamp Only Needs 2 Pieces Per Lamp |
| Description | LINESTRA SOCKET S14S |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-250.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.061 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Replacement For 2 Base Lamp Only |