MOGUL BASE KEYLESS PORCELAIN
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-483 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/90-483_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 1500 |
| Material | Porcelain |
| Finish | White |
| Max Load | 5 |
| Diameter | 4.38" |
| Dimensions | H: 2.25" x DIA: 4.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0317 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923904834 |
| Case Quantity | 30 |
| Case Length | 28.5" |
| Case Width | 10.25" |
| Case Height | 9.75" |
| Case Weight | 33.75 |
| Case Cubic Ft. | 1.6483 |
| Catalog Description | MOGUL BASE KEYLESS PORCELAIN |
| Description | MOGUL BASE KEYLESS PORCELAIN |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-483.jpg |
| Includes | (2) 8/32 screws |
| Includes | (1) Eyelet hook screw with nut |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 4.63 |
| Each Width In. | 2.63 |
| Each Height In. | 4.5 |
| Each Weight Lb. | 1.126 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Keyless Porcelain Mogul Base Lamp Holder |