Replacement for old style 1 Base lamp only
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-248 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Plastic |
| Finish | Not Specified |
| Dimensions | L: 3.25" x W: 1.19" x H: 1.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923902489 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 18.75" |
| Case Width | 15" |
| Case Height | 11" |
| Case Weight | 36.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.7904 |
| Catalog Description | Replacement for old style 1 Base lamp only |
| Description | LINESTRA SOCKET S14D |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-248.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.047 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Replacement for old style 1 Base Lamp |