Vertical Screw Down Socket - 2-Pin Lamps - G23-G23-2 Base For: CF5, 7, 9DS And CF9D - 75W - 600V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1542 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 75 |
| Finish | Not Specified |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923915427 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 13.5" |
| Case Width | 13.5" |
| Case Height | 12.38" |
| Case Weight | 15.95 |
| Case Cubic Ft. | 1.3057 |
| Catalog Description | Vertical Screw Down Socket - 2-Pin Lamps - G23-G23-2 Base For: CF5, 7, 9DS And CF9D - 75W - 600V |
| Description | PL SOCKET G23 G23-2 VERT SCREW |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1542.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Vertical Screw Down Socket 2-Pin Lamps G23-G23-2 Base |