Medium Base Pull Chain Current Tap - Ivory Finish - 250W - 125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2451 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 250 |
| Finish | Ivory |
| Dimensions | L: 1.50" x W: 1.50" x H: 3.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0042 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923924518 |
| Inner Quantity | 10 |
| Inner Length | 7.75" |
| Inner Width | 3.38" |
| Inner Height | 3.5" |
| Inner Weight | 1.73 |
| Inner Cubic Ft. | 0.0531 |
| Case UPC | 10045923924511 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 17.8" |
| Case Width | 8.54" |
| Case Height | 19.17" |
| Case Weight | 35.2 |
| Case Cubic Ft. | 1.6864 |
| Catalog Description | Medium Base Pull Chain Current Tap - Ivory Finish - 250W - 125V |
| Description | MEDIUM BASE IVORY PULL CHAIN |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2451.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 1.5 |
| Each Width In. | 1.5 |
| Each Height In. | 3.25 |
| Each Weight Lb. | 0.14 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Medium Base Pull Chain Current Tap Ivory Finish |