Medium Base Keyless Current Tap - Ivory Finish - 660W - 125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2450 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 660 |
| Finish | Ivory |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923924504 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 17.8" |
| Case Width | 8.15" |
| Case Height | 16.81" |
| Case Weight | 24.64 |
| Case Cubic Ft. | 1.4112 |
| Catalog Description | Medium Base Keyless Current Tap - Ivory Finish - 660W - 125V |
| Description | MEDIUM BASE IVORY KEYLESS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2450.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.1 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Medium Base Keyless Current Tap Ivory Finish 660W 125V |