Medium Base Keyless Current Tap - Brown Finish - 660W - 125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2449 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 660 |
| Finish | Brown |
| Dimensions | L: 1.38" x W: 1.50" x H: 2.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0038 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923924495 |
| Inner Quantity | 10 |
| Inner Length | 7.25" |
| Inner Width | 3.63" |
| Inner Height | 3.13" |
| Inner Weight | 1.32 |
| Inner Cubic Ft. | 0.0477 |
| Case UPC | 10045923924498 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 0.47" |
| Case Width | 0.94" |
| Case Height | 0.94" |
| Case Weight | 25.52 |
| Case Cubic Ft. | 0.0002 |
| Catalog Description | Medium Base Keyless Current Tap - Brown Finish - 660W - 125V |
| Description | MEDIUM BASE BROWN KEYLESS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2449.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 1.5 |
| Each Width In. | 1.5 |
| Each Height In. | 2.88 |
| Each Weight Lb. | 0.1 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Medium Base Keyless Current Tap Brown Finish 660W 125V |