Medium Base Pull Chain Current Tap - 250W - 125V - Brown Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-446 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 250 |
| Finish | Brown |
| Diameter | 1.5" |
| Dimensions | L: 1.50" x W: 1.50" x H: 3.25" x DIA: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923904469 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 8.5" |
| Case Width | 16.5" |
| Case Height | 17.5" |
| Case Weight | 35.93 |
| Case Cubic Ft. | 1.4204 |
| Catalog Description | Medium Base Pull Chain Current Tap - 250W - 125V - Brown Finish |
| Description | PULL CHAIN MED BASE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-446.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.14 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Medium Base Pull Chain Current Tap 250W 125V Brown Finish |