Brass Round Knurled Locknut - 1/8 IP - 1" Diameter - 1/8" Thick - Unfinished
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1601 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.16.0045 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Unfinished |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Diameter | 1" |
| Dimensions | L: 1" x W: 1" x H: 0.13" x DIA: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923916011 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Weight | 24.5 |
| Catalog Description | Brass Round Knurled Locknut - 1/8 IP - 1" Diameter - 1/8" Thick - Unfinished |
| Description | 1/8 X 1" BRASS RND KN LOCKNUT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1601.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.033 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brass Knurled Locknut 1/8 IP 1" D Unfinished |