Brass Round Knurled Locknut - 3/4" Diameter - 1/8 IP - 3/32" Thick - Burnished And Lacquered
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-004 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.16.0045 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Burnished / Lacquered |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | L: 0.75" x W: 0.75" x H: 0.09" x DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923900041 |
| Case Quantity | 4000 |
| Case Length | 9.5" |
| Case Width | 9.5" |
| Case Height | 7.13" |
| Case Weight | 42.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.3724 |
| Catalog Description | Brass Round Knurled Locknut - 3/4" Diameter - 1/8 IP - 3/32" Thick - Burnished And Lacquered |
| Description | 1/8 LG KNURLED LOCKNUT B/L |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-004.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.019 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brass Round Knurled Locknut 3/4" D 1/8 IP Burnished |