Brass Round Plain Locknut - 1/8 IP - 3/4" Diameter - 1/8" Thick - Unfinished
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1621 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.16.0045 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Unfinished |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | L: 0.75" x W: 0.75" x H: 0.13" x DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923916219 |
| Catalog Description | Brass Round Plain Locknut - 1/8 IP - 3/4" Diameter - 1/8" Thick - Unfinished |
| Description | 3/4" ROUND LOCKNUT BRASS UNF 1 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1621.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brass Round Plain Locknut 1/8 IP Unfinished |