Brass Round Knurled Locknut - 9/16" Diameter - 1/8 IP - 3/32" Thick - Nickel Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1042 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.16.0045 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Nickel Plated |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Diameter | 0.56" |
| Dimensions | L: 0.56" x W: 0.56" x H: 0.09" x DIA: 0.56" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923910422 |
| Catalog Description | Brass Round Knurled Locknut - 9/16" Diameter - 1/8 IP - 3/32" Thick - Nickel Plated Finish |
| Description | 1/8 IP NICKEL PL SMALL LOCKNUT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1042.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brass Round Knurled Locknut 9/16" D 1/8 IP Nickel Plat |