BAYONET DOUBLE CON SKT 12" SF-
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1558 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Wattage | 500 |
| Finish | Not Specified |
| Cap | 1/8 IP Nipple |
| Wire Cord Length | 12" |
| Dimensions | W: 1.69" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923915588 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 21" |
| Case Width | 17" |
| Case Height | 7" |
| Case Weight | 22.44 |
| Case Cubic Ft. | 1.4462 |
| Catalog Description | BAYONET DOUBLE CON SKT 12" SF- |
| Description | BAYONET DOUBLE CON SKT 12" SF- |
| Wire Length | 12" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1558.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.04 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Bayonet Base Double Contact Sockets |