POR INTERMEDIATE SOCKET 8 IN L
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1555 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 75 |
| Finish | White |
| Hickey | 1/8 IP Inside Extrusion |
| Wire Cord Length | 8" |
| Wire Color | Black / White |
| Dimensions | W: 1" x H: 1.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923915557 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 12.68" |
| Case Width | 6.38" |
| Case Height | 10.31" |
| Case Weight | 15.4 |
| Case Cubic Ft. | 0.4827 |
| Catalog Description | POR INTERMEDIATE SOCKET 8 IN L |
| Description | POR INTERMEDIATE SOCKET 8 IN L |
| Wire Length | 8" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1555.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.078 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Intermediate Base Porcelain Sockets |