Porcelain socket - Medium base - Side outlet - 36 in. leads
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1329 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Material | Porcelain |
| Wire Cord Length | 36" |
| Wire Color | Clear Gold |
| Diameter | 1.5" |
| Dimensions | L: 1.50" x W: 1.50" x H: 2.13" x DIA: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923813297 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 18.19" |
| Case Width | 18.19" |
| Case Height | 7.95" |
| Case Weight | 63.14 |
| Case Cubic Ft. | 1.5223 |
| Catalog Description | Porcelain socket - Medium base - Side outlet - 36 in. leads |
| Description | POR SIDE OUTLET SKT 36" LEADS |
| Wire Length | 36" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1329.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.32 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Porcelain Socket Medium Base |