Offset Crossbar - 1" x 4" - Screw Holes - 2-3/4", 3-3/8" And 3-1/2" Center To Center - Center Hole Slips 3/8 IP With Ground Screw
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-112 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | UL |
| Material | Steel |
| Finish | Not Specified |
| Iron Pipe Size | 3/8 IP |
| Dimensions | W: 4" x H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901123 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 12.5" |
| Case Width | 12" |
| Case Height | 5.38" |
| Case Weight | 25 |
| Case Cubic Ft. | 0.467 |
| Catalog Description | Offset Crossbar - 1" x 4" - Screw Holes - 2-3/4", 3-3/8" And 3-1/2" Center To Center - Center Hole Slips 3/8 IP With Ground Screw |
| Description | 4" OFFSET CROSSBAR |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-112.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.051 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Offset Crossbar 1" x 4" Screw Holes 2-3/4" 3-3/8" 3-1/2" |