Universal Crossbar - 4" Length - 3" Diameter - Screw Holes - 2-3/4" x 3-1/2" Center To Center
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-111 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | UL |
| Material | Steel |
| Finish | Not Specified |
| Diameter | 3" |
| Dimensions | L: 4" x W: 3" x H: 3" x DIA: 3" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901116 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 9" |
| Case Width | 11.25" |
| Case Height | 6.38" |
| Case Weight | 26.25 |
| Case Cubic Ft. | 0.3738 |
| Catalog Description | Universal Crossbar - 4" Length - 3" Diameter - Screw Holes - 2-3/4" x 3-1/2" Center To Center |
| Description | UNIVERSAL CROSSBAR |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-111.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.106 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Universal Crossbar 4" Length 3" D Screw Holes 2-3/4" x |