Offset Crossbar - 1" x 4-5/8" - Screw Holes - 4-1/4" Center To Center
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-109 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | UL |
| Material | Steel |
| Finish | Not Specified |
| Dimensions | W: 4.63" x H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901093 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 12" |
| Case Width | 12.38" |
| Case Height | 5.5" |
| Case Weight | 32 |
| Case Cubic Ft. | 0.4728 |
| Catalog Description | Offset Crossbar - 1" x 4-5/8" - Screw Holes - 4-1/4" Center To Center |
| Description | 4 1/4 OFFSET CROSSBAR |
| UNSPSC | 39111831 |
| Image File Name | 90-109.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.073 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Offset Crossbar 1" x 4-5/8" Screw Holes |